
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.3 mm |
| Current Rating | 200 mA |
| Number of Positions | 71 |
Stock: 193
Distributors
pcbx
Unit Price$0.84710
Ext.Price$0.84710
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.84710 | $0.84710 |
| 10 | $0.69907 | $6.99070 |
| 25 | $0.64804 | $16.20100 |
| 50 | $0.60073 | $30.03650 |
| 100 | $0.55688 | $55.68800 |
| 300 | $0.50617 | $151.85100 |
| 500 | $0.46007 | $230.03500 |
| 1000 | $0.43728 | $437.28000 |
